top of page

FLAT TRACK

Ve volném čase se majitel firmy Václav Gehart věnuje jak jinak než motorsportu. "Za mlada" jezdil dlouhé roky amatérský motokros. Jeho kariéru však ukončilo nepříjemné zranění nohy. Ta se zahojila a vášeň pro jízdu na hbitých motorkách zůstala. Touha po adrenalinu nakonec zvítězila a Václav se rozhodl vyzkoušet relativně bezpečnou odnož ploché dráhy - flat track.

​Co je to vlastně flat track?

Flat track, ve světě známý též pod názvem "dirt track racing", je podobný ploché dráze, ale liší se v několika zásadních detailech. Stroje na flat track se jezdí na upravené motokrosové motorce. Má přední a zadní tlumiče, jiná kola, speciální konstrukci a její objem je 450 cc. A má jen zadní brzdu (moc se nepoužívá). :-) Díky kombinaci výkonu, konstrukci a právě zadní brzdě se motorka chová jinak v zatáčkách.

Trať má nejčastěji od 400 do 1600 metrů a před závodem se kropí.

Závody flat track jsou velmi populární hlavně v Americe.

_DSC7334.JPG

Úspěchy Václava na flat track

Hlavní motivací není vyhrát, ale odreagovat se, užít si adrenalinu a dobře se pobavit se skvělou partou. Hlavní cenou v závodech bývá pohár a šampáňo.

Na svých prvních velkých závodech v Itálii v Misanu (mistrovství světa) se Václav umístil na 10. místě. V rámci mistrovství republiky obsadil v roce 2018 celkovou 5. příčku.

4C4E40F4-2F1E-41C3-B863-DDAE64EADDA1.jpe